Čas serveru:
--.--.---- --:--:--

Nápověda

Co je to aukce

Aukce je efektivní způsob prodeje nemovitosti/družstevního podílu (zkratka: Nemovitost), který umožňuje na základě zájemci předložených nabídek vybrat zájemce o Nemovitost s nejvýhodnější nabídkou kupní ceny. Hlavním cílem použití Aukce je nalezení optimální tržní ceny pro kupujícího i prodávajícího.

Kdy aukce začíná

Aukce začíná v čase, který stanoví makléř, jenž aukci vypsal. Informace o čase zahájení obdrží všichni účastníci v emailu, který je odeslán v okamžiku zveřejnění aukce realitním makléřem.

Jak se k aukci přihlásit

Pokud jste byl(a) zařazen(a) mezi účastníky aukce, obdržíte 15 minut před jejím zahájením SMS zprávu, která obsahuje unikátní přihlašovací kód. Kromě kódu obsahuje SMS také odkaz na příslušnou aukci. Přihlašovací kód ze zprávy opište do příslušného pole na detailu aukce případně jej můžete zadat na úvodní straně tohoto webu.

Jak přihazovat

Pokud jste připojen(a) k vybrané aukci můžete aktivně přihazovat  následujícím způsobem: 

Váš příhoz činíte zadáním částky příhozu do kolonky "Váš příhoz je" a potvrzením tlačítka Přihodit a potvrzením tohoto příhozu v potvrzovacím dialogovém okně. Tímto je učiněn váš příhoz. Podání (Vámi nabízená cena) se automaticky aktualizuje po vyplnění výše příhozu. Minimální výše příhozu je stanovena realitním makléřem, který aukci pořádá.

Pozor: zadávejte částku, o kterou chcete navýšit aktuální nejvyšší podání. Výsledkem bude Vámi nabízená cena.

Seznam příhozů a aktuální cena se aktualizuje automaticky.

Průběh aukce:

  1. První příhoz je 0 Kč, jako potvrzení vyvolávací ceny.
  2. Dále se přihazuje částka ve výši minimálního příhozu.
  3. Chcete-li učinit vyšší příhoz, než je stanovená výše minimálního příhozu, pouze v boxu a v kolonce příhoz přepište částku na požadovanou výši a klikněte na tlačítko Přihodit.
  4. V aukci není možné učinit stejná podání. Každý příhoz navyšuje aktuální cenu.

Prodloužení aukce

U každé aukce je nastaven časový interval, který se nazývá prodloužení aukce. Pokud některý z účastníků provede příhoz v tomto časovém intervalu před plánovaným ukončením aukce, posune se plánovaný konec aukce na čas tohoto příhozu + interval prodloužení aukce. Zpravidla tento časový interval je nastaven na 5 minut.

Příklad:

Prodloužení aukce: 5 minut
Plánovaný konec aukce: 19:00:00
Účastník aukce provede příhoz v 18:58:05, plánovaný konec aukce se posune na 19:03:05.

Kdy aukce končí

Není-li v intervalu "prodloužení aukce" před jejím plánovaným ukončením proveden příhoz, aukce je ukončena a není možné již dále přihazovat a změnit tak pořadí účastníků.

Průběh aukce můžete zhlédnout v tomto videu